Terárium pro Chameleona

Terárium pro Chameleona

Jaké by mělo být

Terárium pro Chameleony, by hlavně mělo být zařízené tak aby co nejblíže odpovídalo přirozenému prostředí, kde žijí. To znamená dostatečně vysoké a vyvětvené terárium. Chameleoni tráví celý svůj život ve větvích a tak je opravdu důležité, aby terárium mělo dostatek větví, lián, případně živých rostlin po kterých mohou chameleoni šplhat. Dostatečné a kvalitní UVB osvětlením je nutností. Ideální velikost

Rozměry

Rozměry nádrže tedy zvolíme podle počtu chova­ných jedinců. Pro pár by mělo mít terárium velikost alespoň 70x50x100 cm. Minimální rozměr terária pro jednoho chameleona 60x40x80cm. V menším teráriu se chameleon nebude cítit dobře.

Větrání

Větrání terária zabezpečí 2 pruhy děrovaného hliníkového plechu na stropě. V děrovaném plechu můžeme snadno udělat otvor pro protáhnutí kabelu od lamp a osvětlení.

Osvětlení

Osvětlení má tři základní významy: světlo, teplo, zdroj UV záření. Ve větších teráriích můžeme kombinovat více světelných zdrojů, napří­klad zářivkovou trubici jako zdroj světla, bodovou lampu jako zdroj tepla a další lampu s ul­trafialovým spektrem záření (UV A, UV AB apod.). V malém teráriu nemáme tolik místa, a tak využijeme kombinovaný zdroj světla, například tepelné žárovky s podílem UV záření nebo zářivkové trubice s těmito vlastnostmi. Například lampy ReptiSpa, Solar Raptor ,zářivky Sylvania , Solar Raptor a Exottera.

Co na dno

Substrát na dno je nejlépe použít terarijní substrát který dobře zadržuje vlhkost.